Alpinizm przemysłowy – niezbędna branża w utrzymaniu porządku w „wielkomiejskiejj dżunglii”

Alpinizm przemysłowy to specyficzny rodzaj pracy na wysokości, który wykorzystuje technikę wspinaczkową z wykorzystaniem lin do celów przemysłowych.

Ten rodzaj pracy wymaga od swoich pracowników odpowiedniego przygotowania. Zazwyczaj pracownikami takich firm zostają pasjonaci sportów górskich. Poza wymaganymi umiejętnościami związanymi ze wspinaczką, specyfika zawodu wymaga dodatkowego szeregu szkoleń specjalistycznych uwzględniających charakter wykonywanej pracy. Trochę inna jest specyfika wspinania w górach i inna w warunkach miejskich. Poza samym wspinaniem, ważne są również umiejętności wykonywania odpowiedniego rodzaju pracy w warunkach wysokościowych.

Rope Expert to firma charakteryzująca się profesjonalnym podejściem do świadczonych usług na mapie Warszawy. Wysoko wykształcona kadra posiadająca wszystkie niezbędne uprawnienia, to podstawowy atut i wizytówka firmy. Szeroki wachlarz wykonywanych prac wysokościowych, świadczy o kompleksowości usług, jakości marki oraz wyposażeniu firmy w odpowiedni profesjonalny sprzęt.

Firma Rope Ekspert specjalizuje się w pracach:

– remontowo-wykończeniowych poprzez ofertę malowania elewacji oraz dachów na różnych nawierzchniach,

– mycia powierzchni okien oraz elewacji na budynkach biurowych i przemysłowych (magazynów, silosów, kominów). Wszędzie tam, gdzie wysokość uniemożliwia innym osobom na tego rodzaju wykonanie prac. W przypadku mycia powierzchni elewacji stosuje się różne techniki:

  • tradycyjna – w budynkach z elewacją aluminiową lub szklaną, z wykorzystaniem wody demineralizowaną (aby na elewacji nie pozostał nieestetyczny nalot).
  • wysokociśnieniowa – dająca dobry efekt czyszczący na silnie zabrudzonych powierzchniach na elewacjach z piaskowca, szkła, stali. Znajduje zastosowanie również w czyszczeniu dachów, oraz kostki brukowej, na parkingach czy innych powierzchniach betonowych.

– zawieszanie i demontaż bannerów i druków wielkoformatowych, na elewacjach budynków lub słupach reklamowych.

– usługi dekarskie – wymiana zniszczonej blachy na dachu, wymiana rynien, rur.

– pomoc przy pracach z drzewostanem – wycinka zagrażających drzew i gałęzi.

– montaż różnego rodzaju zabezpieczeń na budynkach: siatek przeciw ptakom, siatek na balkon, różnych systemów montowanych na elewacjach.

– obsługa budynków w niekorzystnych warunkach zimowych – oczyszczanie dachów z nadmiaru śniegu, usuwanie groźnych sopli gromadzących się pod dachami elewacji

– wykonywanie zdjęć trudno dostępnych w celach inwentaryzacyjnych, ewidencjonowanie, fotorelacja.