Dobieramy suknię ślubną do typu sylwetki

Kobiety powinny dobierać swoje suknie ślubne do takiego typu sylwetki, którą posiadają. Jeśli kobieta ma typ sylwetki o nazwie „gruszka“, powinna wybierać suknie ślubne dwuczęściowe, których dół jest na dużym kole i które mają wcięcie w talii. Takie suknie ślubne niesamowicie wyszczuplają i wydłużają sylwetkę. Nie poleca się kobietom o takiej figurze posiadania jakichkolwiek drapowań i falban na dole sukni ślubnej, bo nie będzie to nigdy korzystnie wyglądało. Wzorzyste i ozdobne elementy natomiast będą dobrze wyglądały na górze, gdzie zaleca się nawet posiadanie w sukni ślubnej rozbudowanych ramion, które będą optycznie powiększały szczupłą talię panny młodej.


Kobiety, których sylwetka jest bogata w obfite ramiona, a także kobiety, które nie mają przy tym wcięcia w talii, z dużym biustem, z obfitymi biodrami i dużym brzuchem, ale ze zgrabnymi nogami, powinny raczej nosić proste sukienki, bez żadnych elementów zdobiących kreację na każdym jej poziomie. Wszelkiego rodzaju wzory będą poszerzać figurę przyszłej panny młodej. Tutaj wskazane są raczej suknie w stylu empire, czyli takie, które mają wcięcie pod biustem i na dole puszczone są luźno. Dobrze jest narzucić na suknię ślubną płaszczyk lub narzutkę, które będą optycznie zmniejszać i wyszczuplać sylwetkę kobiety.
Jeśli kobieta ma wąskie biodra, ale rozbudowaną linię ramion oraz duże piersi, wówczas konieczne jest wybranie sukni, która będzie miała dwie części i w której będzie rozbudowany dół. Dół może mieć liczne falbany, ozdoby, sztuczne kwiaty. Kobiety o takiej figurze będą sie dobrze czuły w sukniach barokowych, tak modnych w ostatnich latach. Jeśli kobieta ma figurę typu klepsydra, czyli ma szerokie biodra, szerokie ramiona, a także ma wcięcie w talii, wówczas dobrze będzie założyć suknię ślubną o modelu „syrena“.

Dodaj komentarz