Domy z drewna coraz popularniejsze

Niemal każdy z nas był kiedyś w górach i odwiedził tamtejsze miejscowości. Piękny widok na piętrzące się góry, orzeźwiające, czyste powietrze i duży wybór szlaków do przemierzania przyciągają co roku setki tysięcy turystów. Jedną z rzeczy, która robi tam największe wrażenie są piękne, drewniane domy ze spadzistymi dachami. Do ich budowy używane jest tylko drewno, żadnych dodatków. Charakterystycznymi cechami takiej zabudowy jest strzelisty, niemal gotycki kształt, piękne altany, na których spędzają wolny czas górale oraz ozdobne dekoracje, porozwieszane tu i ówdzie. Niejeden z nas przechadzając się uliczkami marzył o posiadaniu takiej chatki.
I nic straconego! Na rynku dostępne są oferty firm budowlanych – właśnie na domy z bali pod klucz! Nie trzeba nawet mieszkać w górach, takie konstrukcje sprawdzają się w każdej części Polski. Pomimo prostoty wykonania są zarówno funkcjonalne, jak i wytrzymałe. Wykonane przez prawdziwych fachowców potrafią zapierać dech w piersiach, hipnotyzując oryginalnymi rozwiązaniami i pięknymi zdobieniami. Dodatkowo są znacznie tańsze w utrzymaniu i ekologiczne- miłośnicy przyrody na pewno wezmą to pod uwagę. Mieszkając w takim domu z pewnością poczujemy się bliżej natury.
Bale mogą być różnej wielkości – od cienkich, które nadają klasyczny i estetyczny wygląd, po grube, sprawiające wrażenie surowych, bardziej pierwotnych. Mnogość rozwiązań i pomysłów na urządzenie domu naszych marzeń jest ogromna. Domy z bali szczególnie dobrze wyglądają w otoczeniu lasu lub ze zbiornikiem wodnym w pobliżu. Dla ludzi ceniących spokój, chcących uciec od zgiełku wielkich miast jest to kusząca propozycja. Drewno jest świetnym izolatorem, dodatkowo tłumi dźwięki – lokatorzy drewnianych domów na pewno nie będą skarżyć się na nadmierny hałas.
Atrakcyjne ceny takiego budownictwa są dodatkowym argumentem dla niezdecydowanych. Drewno należy do tańszych i rzadziej wykorzystywanych obecnie materiałów. Jednak jego popularność stale rośnie. Warto poczuć górski klimat, niezależnie gdzie się mieszka!

Dodaj komentarz