Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór i zakup odpowiedniego pierścionka zaręczynowego może przysparzać mężczyźnie wiele kłopotów – ważne jest przecież by uszczęśliwić swoją wybrankę i dokonać wyboru, który będzie jej odpowiadał. Nie każdy potrafi dobrze ocenić czy dany pierścionek zaręczynowy będzie jej się podobał. Nie ma jednak czego się bać – na zakupy do jubilera warto zabrać ze sobą kobietę – mamę, siostrę czy koleżankę, która pomoże nam wybrać odpowiednią biżuterię.

Najczęściej wybierane są pierścionki złote – dzięki temu podkreślamy jak ważne jest dla nas wydarzenie. Trwałość złota sprawi, że nasza przyszła żona będzie się nim cieszyć przez wiele lat. Oczywiście złoto jest opcjonalnym kruszcem – nada się także biżuteria platynowa lub srebrna, choć ten ostatni materiał nie jest uważany za odpowiedni na taką okazję.
Kamienie szlachetne takie jak diamenty mogą się okazać zbyt drogie i nie warto przeznaczać na taki prezent tysięcy złotych – dostępne są przecież tańsze, a równie trwałe i gustowne kamienie takie jak szafiry, szmaragdy czy rubiny. Kolorystykę i rodzaj kamienia warto wybierać pod gust naszej wybranki.
Rozmiar także ma znaczenie – nie kupuj grubego pierścienia z ogromnym kamieniem w środku. Pierścionki zaręczynowe są zwykle małe, drobne i skromne – i takie najbardziej zadowolą większość kobiet, natomiast te wspomniane wcześniej wydają się lekko kiczowate i nie pasują do tej okazji, nie mówiąc już o tym, że malutki i lekki pierścionek będzie o wiele bardziej wygodny. W dodatku będzie pasował niemal do wszystkiego.
Pamiętaj także o wyborze rozmiaru – jeśli nie uda ci się uzyskać takich informacji od rodziny bądź znajomych przyszłej narzeczonej, postaraj się „wypożyczyć”, oczywiście ukradkiem, któryś z jej pierścionków, najlepiej z palca serdecznego. Nie chcesz przecież zaliczyć wtopy i wybrać zbyt duży lub za mały pierścionek.

Nie warto przejmować się tym, że nie uda nam się trafić w gust naszej wybranki – sam fakt, że dostanie go od ciebie będzie sprawiał, że pierścionek będzie się wydawał najpiękniejszy. Bez względu jednak na rodzaj i cenę jaką przeznaczymy na pierścionek zaręczynowy, najważniejszy jest przecież gest, który będzie o wiele więcej wart dla naszej ukochanej niż pierścionek z diamentem. Wszak najważniejszy jest nie kawałek metalu, który założysz przyszłej żonie na palec, ale symbol jaki ze sobą niesie – miłość i związanie swoich losów na zawsze.

Dodaj komentarz